Orkiestra Rozrywkowa The Engineers Band

The Engineers Band
Forum   Polski English Español DeutschJanek Trojanowski

Jovano

Jego muzyczna przygoda rozpoczęła się w wieku 7 lat, kiedy jak wiadomo wszyscy porządni słowiańscy chłopcy przechodzą spod skrzydeł matki pod rękę ojca. Legenda głosi, że kiedy dokonano już aktu postrzyżyn, pierwsza rzeczą, jaką Janek zobaczył w świecie nie zasłanianym ciągle wchodzącymi w oczy włosami, było pianino. I tak to się zaczęło. Trzy lata później kolejne wydarzenie wstrząsnęło jego artystycznym życiem. W czasie rodzinnej wycieczki do Macedonii na jednej z ulic zobaczył przepiękną dziewczynkę grającą na flecie bałkańskie melodie. To wydarzenie zrodziło w nim nowe życiowe pasje - miłość do fletu, bałkańskiej muzyki i bałkańskich kobiet. Na flecie gra już od ponad 15 lat i jak sam mówi ciągle nie ma dosyć. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej I stopnia im. K.Kurpińskiego w Warszawie kontynuował swą edukację muzyczną w PSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie przy ul. Bednarskiej.

Swoje muzyczne powołanie realizuje nie tylko w "The Engineers Band", ale także w innych grupach i projektach, ostatnio głównie w "Balkan Sevdah" (www.balkansevdah.art.pl).

W bieżącym roku akademickim Jovano ma zamiar ukończyć Wydział Inżynierii Środowiska na PW o specjalności Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja i Gazownictwo. Pod koniec studiów zauważył, że podoba mu się bycie na "gazie" i robi specjalizację z Inżynierii Gazownictwa. Jeśli więc, ktoś się w tym połapał i wie czym właściwie Janek się zajmuje, a na dodatek potrzebuje dobrego pracownika i proponuje mu za to godziwą zapłatę, to oto stoi przed życiową szansą zatrudnienia grającego specjalisty od gazowania... czy jakoś tak. Bałkańskie zamiłowania mają swój wyraz nie tylko w muzyce i kobietach. Janek jest też studentem Slawistyki na UW, gdzie poznaje tajniki Języka Serbskiego.

Wszystkie panie, pragnące poznać tego przystojniaka prosimy o przesyłanie listów wraz portfolio na adres Janek.Trojanowski@engineersband.pl. Bałkańska uroda i umiejętność gry na flecie mile widziana.