Orkiestra Rozrywkowa The Engineers Band

The Engineers Band
Forum   Polski English Español DeutschIzabela Kiernozek (z domu Piątkowska)

znana też jako Iza


Jak sama mówi z muzyką związana jest odkąd pamięta. Ukrywa w tym stwierdzeniu cichą tezę o tym, że pamięć ma dobrą. Jej muzyczne projekty trudno zliczyć i wymienić. Jako wokalistka udzielała się w kwartecie jazzowym, zespołach rozrywkowych, zespołach muzyki dawnej, chórach, a także na solowych występach. Jako skrzypaczka swój muzyczny warsztat doskonaliła w klasie skrzypiec Szkoły Muzycznej II stopnia w Ostrołęce. W czasie studiów należała do kapeli Zespołu Pieśni i Tańca PW. W tym samym czasie śpiewała też w chórze akademickim PW. Stare baśnie mówią o tym, że przygodę z ZPiT PW rozpoczęła nie od kapeli, ale grupy taneczno - wokalnej. I choć zamiłowanie do tańca pozostało, to silniejsza okazała się potrzeba grania.

Izabela jest jednym z założycieli grupy The Engineers Band. Realizuje się tam jako skrzypaczka i czołowa wokalistka zespołu. Natura obdarzyła Izabelę... oryginalną, ciemną i ciepła barwą głosu. Cechuje ją także duża wrażliwość, muzykalność i pogoda ducha. Wszystko to sprawia, że jej interpretacje utworów brzmią naprawdę interesująco i przekonująco.

W akademickim 2006/2007 inżynier Izabela Kiernozek ukończyła studia magisterskie na Wydziale Inżynierii Lądowej o specjalności Mosty i Budowle Podziemne.