Orkiestra Rozrywkowa The Engineers Band

The Engineers Band
Forum   Polski English Español DeutschSzymon Dziawer

Myszon


Syn ziemi suwalskiej. Wychowywany w surowym klimacie północno-wschodnich ziem Polski rozwinął w sobie zamiłowanie do rozgrzewających krew w żyłach wyczynów. Znany z opowieści, niepowtarzalny klimat suwalskich ulic wyrobił w nim umiejętność wytłumaczenia kilkoma zwięzłymi słowami rzeczy nawet najbardziej zawiłych. Ogłada cywilizacji, która dopadła go w wieku młodzieńczym uniemożliwiła mu jednak zbliżenie się do suwalskich mistrzów słowa, którzy do opisu każdej ludzkiej myśli, rzeczy, zjawiska i czego tam sobie człowiek nie wymyśli, potrzebują nie więcej niż trzech słów.

Poszukując nowej niszy dla swego pragnienia samodoskonalenia zwrócił się ku muzyce. Jak wspomina nie rokował nadziei na osiągnięcie kariery pianisty. Zresztą, fortepian jak wiadomo to miriady dźwięków. I częstokroć jest tak, że pianista w jednym wykonaniu utworu wygra ich tyle, ile niejeden trębacz czy puzonista nie zagra przez całe życie. I tak przed laty w PSM w Suwałkach po raz pierwszy w rękach Myszona zawitała trąbka. Dziś często podkreśla, że gra na niej już więcej lat niż mają niektórzy jego koledzy, czy koleżanki z zespołu. Naukę gry na trąbce kontynuuje później w PSM II stopnia im F. Chopina w Warszawie.

W tzw. międzyczasie odnajduje i rozwija kolejne zainteresowanie jakim jest motoryzacja. Może poszczycić się dyplomem Technika Mechanika o Specjalności Naprawa i Eksploatacja Pojazdów Samochodowych, po uzyskaniu którego kontynuuje naukę na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Aby całkowicie dopełnić motoryzacyjną edukację wstępuje jeszcze na wydział Kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Jest cenionym sportowcem. Czynnie startuje w wyścigach motocyklowych. Największym sportowym osiągnięciem jest zwycięstwo w Pucharze Yamaha R1 Cup w 2006 roku. Do jego sukcesów należy także polski oficjalny rekord prędkości (295,6 km/h) (dla niedowiarków polecamy: http://auto.gazeta.pl/auto/4,71455,,,,3526763.html )

Na co dzień jest redaktorem najbardziej poczytnego czasopisma motocyklowego "Świat Motocykli". W latach 2004-2006 współtworzył "Jednoślad" - jedyny program o motocyklach w polskiej telewizji - nadawany na kanale TVN Turbo.

Nieustannie się rozwija. Często w zaskakujących dziedzinach. Dla przykładu: ostatnio otrzymał certyfikat umiejętności składania podkoszulka w 3 ruchach. Tu ustanowił kolejny, tym razem nieoficjalny rekord szybkości w internetowych zawodach trębaczy w składaniu podkoszulek metodą chińską z rewelacyjnym czasem 1.978 sekundy. W niedługim czasie może pojawić się tu materiał wideo dokumentujący ten wyczyn.