Orkiestra Rozrywkowa The Engineers Band

The Engineers Band
Forum   Polski English Español DeutschKoncert Galowy - Jedziemy Autostopem


Podczas tegorocznego koncertu galowego, który odbędzie się 27 maja br. (godz. 19.00) Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej "The Engineers Band" przeniesie Państwa w szalone lata 60'te i 70'te. Podążając śladem bigbitowej historii, przywołamy muzykę Czesława Niemena, Katarzyny Sobczyk i Czerwonych Gitar, a także utwory z repertuaru Ady Rusowicz, które wykona gość specjalny orkiestry – Ania Rusowicz.
Oprócz ponadczasowych przebojów ubranych w świeże, energetyczne brzmienie, Ania Rusowicz wykona także swoje autorskie kompozycje: „Ja i Ty”, „Ślepa miłość” oraz „Ptaki”. Wraz z Gościem specjalnym zaśpiewają wokaliści zespołu: Sergiusz Bienias, Kinga Compa, Karolina Jankowska, Ewelina Pałasz oraz Mariusz Wawrzyńczyk.
Mała Aula Politechniki Warszawskiej będzie rozbrzmiewać dynamiczną muzyką, której siła płynie z ponadczasowych melodii i ponadczasowych tekstów piosenek.
Kierownictwo muzyczne nad koncertem sprawuje Dariusz Łapiński.Ania Rusowicz
Ania Rusowicz, podążając śladami swej matki, Ady Rusowicz, jest obecnie jedyną polską wokalistką, śpiewającą prawdziwy big-bit. Droga absolwentki psychologii do obecnej stylistyki prowadziła przez różnorodne ścieżki muzyczne, poczynając od współtworzenia zespołu Dezire w latach 2005-2007 (nominacja do Fryderyków w kategorii hip-hop/r&b za album „Pięć Smaków”), poprzez założenie wraz z mężem, Hubertem Gasiulem, aż po współpracę z zespołem Czarno-Czarni w piosence „Kwiat nienawiści”.
W 2011 roku Ania Rusowicz wykonała recital „Ada – pamiętać wypada” poświęcony pamięci swej zmarłej przed 20 lat mamy, czym zachwyciła opolską publiczność.
Solowa płyta „Mój Big-Bit” składa się zarówno z autorskich kompozycji artystki, jak i utworów pochodzących z repertuaru Ady Rusowicz wykonywanych z zespołem Niebiesko-Czarni na przełomie lat 60’ i 70’. Autorskie dzieło Ani przepełnione jest vintage'owym brzmieniem oraz tekstami zapadającymi głęboko w pamięć.
W 2012 roku Artystka została uhonorowana czterema Fryderykami w kategoriach: Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku (wspólnie z Kubą Galińskim) oraz Debiut Roku. W roku 2013 ukazała się druga solowa płyta Ani Rusowicz - „Genesis”.

Źródło: http://aniarusowicz.com.pl/


Dariusz Łapiński
Dyrygent i aranżer. Wykształcenie w dziedzinie kompozycji i dyrygentury zdobył w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Ważniejsze realizacje: kierownictwo artystyczne i dyrygowanie koncertową wersją musicalu Leonarda Bernsteina West Side Story na licencji Music Theater International, New York. Kierownictwo muzyczne i dyrygowanie koncertem Freedom Bell w Gdańsku pod auspicjami Europejskiego Centrum Solidarności. Kierownictwo muzyczne koncertu dla TVP 1 Szukamy Stajenki ‘81. Kierownictwo muzyczne koncertu dla TVP 1 z okazji 25-lecia Solidarności w Warszawie. Reżyseria i dyrygowanie polską premierą musicalu Wonderful Town Leonarda Bernsteina (w widowisku wzięli udział wybitni soliści operowi, m.in. Izabella Kłosińska i Wojciech Gierlach).

Źródło: http://lapinskidarek.art.pl/


The Engineers Band
Orkiestra Rozrywkowa zrzesza studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej. Charakteryzuje się brzmieniem wynikającym z połączenia big-bandowego charakteru trąbek i saksofonów z klasycznym dźwiękiem instrumentów smyczkowych i dętych drewnianych. Całość dopełniona sekcją rytmiczną oraz wokalną, na którą składa się pięcioro wokalistów oraz chórek, stanowi unikalny i niepowtarzalny skład rozrywkowy.
Orkiestra ma na swoim koncie szereg projektów, które zyskały uznanie publiczności.
Zaliczyć należy do nich m.in.: „Filmowe Impresje” z udziałem Agnieszki Koziarowskiej i Mateusza Ziółko; „The Beatles Symphony” wykonane ze światowej sławy skrzypkiem Vadimem Brodskim, polska premierę koncertowej wersji musicalu „Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu” autorstwa Marcina Partyki, czy „Jesus Christ Superstar” z udziałem Janusza Krucińskiego. Ten ostatni program zostanie powtórzony w lipcu br. podczas koncertu w warszawskiej Stodole.
W lutym br. zespół The Engineers Band zagrał podczas XII Polskiego Balu Wiosny w Pałacu Ferstel w Wiedniu. Poza projektami autorskimi grupa chętnie angażuje się w wydarzenia firmowe, imprezy plenerowe oraz przedsięwzięcia charytatywne.

Źródło: http://engineersband.pl/


Wokaliści zespołu:

Sergiusz Bienias
Wokalista o dużym doświadczeniu estradowym. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Choć jego żywiołem jest blues, pozostaje otwarty na inne style muzyczne. W jego repertuarze znajdziemy szeroki przekrój utworów: od rock’a, przez pop, jazz, swing, po utwory lat 20-tych i piosenki aktorskie.

Kinga Compa
Przebojowa rudowłosa dziewczyna, która szybko zjednuje sobie publiczność podczas występów. Jej różnorodny repertuar obejmuje m.in. muzykę romską, cygańską i gorące rytmy latynoskie. Zanim dołączyła do orkiestry The Engineers Band śpiewała i tańczyła w Państwowym Zespole Pieśni i Tańca Ludowego „Mazowsze”.

Karolina Jankowska
Laureatka i finalistka wielu festiwali piosenki artystycznej (m.in.: FAMA, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Olsztyńskie Spotkania Zamkowe, OFPA Rybnik, Łaźnia Radom). Autorka tekstów. Angażuje się w liczne i różnorodne projekty artystyczne. Wydawnictwa płytowe: Przyjaciele – Kazikowi, The Engineers Band Kolędy i in.

Ewelina Pałasz
Benjaminek w orkiestrze The Engineers Band. W śpiewaniu stawia na emocje i pozytywną energię. Nie lubi łatwych rozwiązań. Muzyka i śpiew należą do jej ulubionych zajęć, dodają jej siły i wiary, że wszystko będzie OK! Jej prawdziwy charakter i osobowość materializują się w zadziornej barwie głosu.

Mariusz Wawrzyńczyk
Autor tekstów piosenek. Uczestnik programów „Szansa na sukces”, „Bitwa na głosy” oraz „Must be the music”, a także licznych festiwali piosenki. Obecnie przygotowuje się do nagrania swej debiutanckiej płyty na której znajdą się znane już z mediów single: „Jeszcze wierzę” oraz „Placebo”.