Orkiestra Rozrywkowa The Engineers Band

Forum   Polski English Español Deutsch

XII Polski Bal Wiosny





22 lutego br. Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band zagra podczas XII Polskiego Balu Wiosny (Polnischer Frühlingball) w Wiedniu, którego organizatorem jest Polsko-Austriackie Towarzystwo Kultury „TAKT”.

Patronat honorowy objął prof. Jerzy Buzek (Poseł do Parlamentu Europejskiego) oraz Sebastian Kurz (Sekretarz stanu Republiki Austrii), a w komitecie honorowym zasiadają m.in. dr Reinhard Dörflinger, dr Michael Häupl, prof. Władysław Szymański i Piotr Beczała.

Polski Bal Wiosny odbędzie się w przepięknym Pałacu Ferstel, znajdującym się w najstarszej dzielnicy Wiednia, który został wpisany w historię za sprawą księcia Franciszka jako miejsce najwykwintniejszych przyjęć. Jako młodszy brat Balu w Operze Wiedeńskiej, Polnischer Frühlingball rozpoczyna się Polonezem debiutantów oraz walcem wiedeńskim, który łączy na parkiecie najznakomitszych gości z całej Europy.

The Engineers Band zadba o oprawę muzyczną balu w towarzystwie wokalistki Caroline Kreutzberger. Pałac Ferstel będzie rozbrzmiewać żywiołową i energetyczną muzyką, która doskonale wpisuje się w karnawałowy charakter wydarzenia. W repertuarze Orkiestry nie zabraknie znanych standardów muzyki rozrywkowej i tanecznej, w nieszablonowych aranżacjach przygotowanych przez Dariusza Łapińskiego (kierownika muzycznego i dyrygenta), Adama Sztaby, Marcina Partyki i Sebastiana Iwanowicza.

Gościem specjalnym wieczoru będzie światowej sławy sopranistka Małgorzata Walewska, mająca na koncie występy w wielu teatrach operowych Europy i Stanów Zjednoczonych.