Orkiestra Rozrywkowa The Engineers Band

Forum   Polski English Español DeutschW październiku 2005 roku grupa przyjaciół postanowiła wyjść naprzeciw swoim muzycznym pasjom. Powstał pomysł stworzenia zespołu, który umożliwiałby wejście w szeroki świat muzyki rozrywkowej. Pomysł przedstawiono prof. nzw. dr hab. inż. Andrzejowi Jakubiakowi, Rektorowi ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej. Dzięki jego staraniom uczelnia objęła grupę mecenatem. Po tych wydarzeniach, do zespołu dość szybko dołączyły nowe osoby. Poczucie związku z Politechniką oraz duży udział studentów z tej uczelni w składzie zespołu zaowocowały nazwą grupy. The Engineers Band to jednak nie tylko inżynierowie. Big-Band jednoczy w sobie studentów i absolwentów niemal wszystkich warszawskich uczelni.

Bogaty, nieustannie doskonalony i powiększany repertuar jest niewątpliwym atutem zespołu. Można w nim odnaleźć standardy muzyki rozrywkowej, tanecznej, wielkie przeboje muzyki pop czy rocka, zarówno w wersji wokalnej jak i czysto instrumentalnej.

Praca kompozytora i aranżera piszącego na taki skład jest niełatwa i bardzo osobliwa. Głównym tego powodem jest nietypowy skład zespołu. Łączy on w sobie mała orkiestrę smyczkową z bardziej typowym big-bandem, gdzie obok trąbek, saksofonów i puzonów można usłyszeć jeszcze flety, klarnety, akordeon, a nawet harmonijkę ustną. Typowa sekcja rytmiczna wzmocniona jest dodatkowymi perkusjonaliami oraz instrumentami klawiszowymi. Gdy całość uzupełnimy jeszcze o grupę wokalną, to otrzymamy obraz nietypowego, bardzo elastycznego składu, nadającego grupie unikalne, wielobarwne brzmienie.

Jednym z największych atutów zespołu jest wielka radość, zapał i serce do grania. Dzięki temu koncerty The Engineers Band emanują ogromną dawką pozytywnej energii przekazywanej przez muzykę, przy której można naprawdę cudownie zrelaksować się i wybawić.